مزایای استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک بانا

در این مقاله به مزایای استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک بانا پرداخته ایم.

مزایای استفاده از کناف ایران

کیفیت بالای مواد اولیه

گچ به علت خصوصیات منحصر به فرد خود پرکاربردترین عنصر استفاده شده در صنعت ساختمان می باشد. سنگ گچ پس از استخراج از معدن خرد شده و پس از پخته شدن در کوره های دوار تبدیل به پودر گچ قابل استفاده در صنعت می گردد. روش پخت به صورتی است که تمام رطوبت سنگ گچ تبخیر نمی گردد. رطوبت باقی مانده در پودر گچ استفاده شده در پنل های بانا، مزیتی است، که موجب بالا رفتن مقاومت در برابر جذب رطوبت حتی در پنل های RG یا معمولی می گردد.

کیفیت مواد اولیه کناف ایران

مقاومت بالا در هنگام زلزله

برخلاف دیوارهای سنتی که با تکیه بر وزن خود ایستاده اند، در سیستم دیوارهای جدا کننده بانا ساختار فلزی پیرامون دیوار به کلیه اعضای اصلی سازه ای اطراف متصل می گردد. این امر موجب ایجاد ایستایی بسیار بالایی در برابر زلزله می گردد. تولید کمترین آوار به علت ساختار سبک سیستم، عامل حیاتی دیگری در زمان وقوع زلزله می باشد. مقاومت آزمایشگاهی سیستم های ساخت بانا در شتاب مشابه سازی شده زلزله 5g است. در صورتی که حداکثر شتاب ثبت شده در ایران 0.35g است.

مقاومت بالا کناف ایران بانا

سرعت اجرا

کاهش زمان اجرا جزو مزیت های بنیادی سیستم ساخت و ساز خشک بانا می باشد. این مزیت عاملی در جهت کمک به کارفرمایان برای به حداقل رساندن خواب سرمایه در پروژه ها می باشد.

سرعت اجرا کناف ایرانی بانا

سهولت و سادگی در اجرا

وزن ناچیز اجزاء سیستم و ساده بودن روند اجرا موجب سهولت در نصب گردیده است. البته لازم به ذکر است به علت لزوم رعایت نکات فنی تأثیر گذار در نتیجه نهایی، افراد مشتاق می توانند با گذراندن دوره های آموزشی با روش های اجرای صحیح سیستم های ساخت و ساز خشک بانا آشنا شوند. مجموعه بانا در جهت آموزش کارفرمایان ، مهندسین و همچنین ترویج روش های نوین ساختمان سازی ،اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی نموده است. در این کلاس ها افراد به صورت تئوری و عملی با دستورالعمل های اجرای سیستم های ساخت و ساز خشک آشنا می شوند. گواهینامه این شرکت در پایان هر دوره آموزشی به تأیید سازمان مدیریت صنعتی رسیده و به شرکت کنندگان اهداء می شود، همچنین بانا کاران نمونه به پروژه های فعال معرفی می گردند.

کلاس های آموزشی کناف ایران بانا

مقاومت متناسب با نیاز

از دیگر مزیت های پنل بانا این حقیقت است که می تواند به صورت کامل با نیاز عملکردی مورد درخواست مصرف کنندگان سازگار باشد. برای مثال از پنل FR (Fire Resistance) برای بالا بردن محافظت اعضای اصلی ساختار ساختمان مثل تیر و ستون ها در برابر حریق استفاده می شود. همچنین، یک نوع دیگر پنل MR (Moisture Resistance) که در مناطق مرطوب حاشیه دریا و شهرهای ساحلی استفاده می شود و دارای مقاومت مورد نیاز در برابر رطوبت می باشد.

دقت بالا و قابلیت ترمیم سریع و آسان

به طور کلی لزوم استفاده از ابزارهای دقیق در تمام مراحل و روش استاندارد اجرا موجب بالا رفتن دقت نهایی و دستیابی به حداکثر ظرافت و کیفیت ممکن در ساختارهای تولیدی این شرکت شده است. خطاهای اجرایی و هزینه های ناشی از آن کاهش یافته و عملیات اصلاحی با دور ریز بسیار کم و صرفه جویی در مصرف مصالح، نیروی انسانی و زمان همراه خواهد بود.

مزایای استفاده از کناف ایران بانا

کاهش بار مرده

دیوارهای داخلی بانا بطور متوسط 60% تا 90% نسبت به دیوارهای بنایی سبک تر هستند. به لحاظ اقتصادی، سبک سازی موجب کاهش هزینه اسکلت سازه باربر ساختمان می گردد. سبک کردن اجزای غیرسازه ای، علاوه بر اینکه نیروهای جانبی ناشی از زلزله را کاهش می دهد، نیروی قائم ناشی از بار مرده وارد بر ساختمان را نیز کاهش داده، در نتیجه پی و مقاطع مورد نیاز تیر و ستون بسیار بهینه و اقتصادی می گردد.

افزایش متراژ مفید ساختمان

در هر ساختمان جهت جداسازی فضاهای مختلف از یکدیگر از متراژ زیادی دیوار استفاده می شود. سیستم دیوارهای بانا با داشتن حداکثر مقاومت در برابر زلزله و عایق بودن صوتی و حرارتی  حداقل ضخامت را دارا می باشند. این ضخامت کم موجب اضافه شدن به فضای مفید ساختمان می گردد. در اصل این مزیت خود یک سرمایه گذاری مالی در مناطقی است که املاک دارای قیمت بالایی می باشند.

افزایش متراژ ساختمان کناف ایران بانا

کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی

بخصوص با حذف یارانه انرژی، هر مصرف کننده ای می خواهد که هزینه کمتری برای صورت حساب های انرژی خود پرداخت کند. این روز ها به لطف ساخت و ساز خشک این مهم دست یافتنی شده است. سیستم های ساخت و ساز بانا با خصوصیت عایق بودن، خود به نگهداری دما در داخل ساختمان در زمستان و تابستان و حفظ انرژی حرارتی در داخل ساختمان کمک می نمایند. البته در ابتدا میزان صرفه جویی در انرژی پایین می باشد ولی در طول زمان به صورت عددی چشم گیر مشخص می گردد.

صرفه جویی انرژی کناف ایران بانا

سازگاری با خواسته های طراحان

این سیستم، با تکیه بر جزئیات ساختاری خود می تواند عملکردهای مورد انتظار مهندسان طراح را به راحتی برآورده کند. به عنوان مثال از سیستم دیوار W111 می توان برای جداسازی فضاهای داخلی واحد مسکونی استفاده کرد و با تقویت جزئیات ساختاری تبدیل به جداکننده واحدها از یکدیگر می گردد. این امکان شرایط مناسبی را در اختیار کارفرمایان قرار می دهد که مطابق با نیاز بتوانند هزینه اجرا را بصورت هدفمند در کنترل داشته باشند. سازگاری این سیستم در انعطاف پذیری با انواع طرح های تزئینی قوس دار یا شکست دار، این امکان را به مهندسان طراح می دهد که کلیه ترسیمات ذهنی خود را اجرایی کنند.

مزایای ساخت و ساز خشک بانا

دسترسی به تأسیسات

از فضای خالی داخل دیوار و پشت سقف کاذب می توان برای رسیدن تأسیسات مکانیکی و برقی به محل های مورد نظر استفاده شود. دریچه های پنهان در سیستم امکان دسترسی به تأسیسات مذکور را به راحتی فراهم می نمایند. در صورت لزوم انجام تعمیرات، می توان با برش پنل ها به تأسیسات درون دیوار دسترسی پیدا کرد. این خاصیت در کاهش هزینه تعمیر نقش بسیار مؤثری دارد.

دسترسی به تأسیسات کناف بانا

حمل و نقل بسیار آسان و کم هزینه

نحوه بسته بندی مصالح مصرفی سیستم ساخت و ساز خشک بانا در روند تولید، هزینه حمل و نقل تا مقصد را به حداقل رسانده و با کمترین اشغال فضا می توان محصولات را در محل اجرا نگهداری کرد.

پشتیبانی فنی و مهندسی

بخش پشتیبانی فنی و مهندسی بانا هرجا و در هر زمان در جهت ارائه راه حل های کاربردی مناسب همراه استفاده کنندگان از این محصول می باشد.

قابلیت بازیافت مجدد

از دیگر مزایای ساخت و ساز خشک بانا می توان به قابلیت بازیافت مجدد اشاره نمود. پنل های ضایعاتی، قابلیت بازیافت به صورت پنل سالم و یا در نقش تهویه کننده خاک (Soil Conditioner) را دارا می باشند.

بازیافت کناف ایران بانا